انتخاب نام دامنه مناسب برای وب سایت

شما اینجا هستید » استایل ساز » مقالات آموزشی » برندینگ » انتخاب نام دامنه مناسب برای وب سایت
مشاوره و سفارش      info@stylesaz.com      ۰۹۱۲۵۰۹۵۳۵۷ فرم سفارش
# تگ :

انتخاب نام دامنه مناسب

روش انتخاب اسم دامنه

انتخاب نام دامنه مناسب : یکی از اصلی ترین و مهم‌ترین سوالاتی که میتواند در محبوبیت و کسب درآمد یک سایت اثرگذار باشد , انتخاب اسم دامنه یا همان نام دامین مطلوب میباشد که احتمالا در اولِ هر پروژه ای مقداری عجولانه صورت بپذیرد و در انتخاب آن نکات دارای اهمیت را رعایت نکرده باشید که طبیعتا قادر است در عدم ترقی وبسایت شما دخیل باشد .

اسم دامنه چیست ؟

همان طور که تا این قسمت بعضی توضیحات در امر دامنه یا دامین داده شده‌است , میزان اهمیت آنرا در کسب و کار اینترنتی متوجه شده اید . بطور کلی انتخاب اسم دامنه مناسب , او‌لین گامی است که شما می بایست برای آغاز و استارت کسب و کار اینترنتی خود انجام دهید و بعداز انجام این اقدام , شما به‌این اسم در دنیای اینترنت شناخته خواهید شد

از این رو در زمان انتخاب اسم دامنه مناسب بایستی توجه کافی نمائید و جای نگرانی نیز نیست به دلیل آن که تغییر اسم دامنه ممکن خواهد بود . بدین ترتیب بهترین اسم دامنه می تواند در محبوبیت و چه بسا کسب و کار شما دوچندان مفید واقع شود که درپی این مقاله از وبسایت استایل ساز اصول تعیین اسم دامنه مناسب را به شما آموزش خوا‌هیم داد . با ما همراه باشید

انتخاب نام دامنه مناسب : نکات جامع گزینش اسم دامنه

انتخاب نام دامنه مناسب : برای این‌که اسم مناسب برای دامین خود انتخاب کنیم نیازمند پیش شرط هایی هستیم , این شروط به ما یاری می‌کنند تا از حیث برندینگ و بهینه سازی وب سایت نسبت به رقبا پیشی بگیریم

1 – تایپ سهل و آسان اسم دامنه

نکته ای که بسیار تاثیرگذار است و متاسفانه به وسیله مدیران سایت ها جدی گرفته نمی‌شود , انتخاب اسم دامنه قابل قبولی است که تایپ آن سهل وآسان باشد و کاربر بتواند آنرا به راحتی تایپ و جستجو نماید .

با این حال نکته با اهمیت که میتواند در کسب و کار و موقعیت شما در بین سایت های دیگر موءثر واقع شود , انتخاب اسم دامنه مناسب است که میتوانید با ایده خلاقانه نسبت به کسب و کار خود اقدام نمایید .

2 – کوتاه یا این که بلند بودن اسم دامنه

از مهمترین سوالاتی که در رشد کسب و کار اینترنتی و یا حتی برندینگ شما قادر است موءثر واقع شود , تعداد حروف به کارگیری شده دامنه است! بعضی از مدیران سایت ها سعی در گنجاندن چندین حرف تحت عنوان اسم دامنه می باشند که‌این به طور کامل غلط می باشد! جالب است بدانید هر چقدر اسم دامنه شما کوتاه باشد , یوزر می‌تواند راحت تر اقدام به جستجو کند .

3 – به کارگیری از کلمه اصلی مناسب

نکته ای که حتما می بایست در انتخاب اسم دامنه مناسب به آن توجه نمایید , این است که مقداری بیشتر با خودتان صادق باشید! منظور این می‌باشد که انگیزه مهم شما از ایجاد اسم دامنه چیست؟ برای آشنایی با این سوال می شود به این سوال اشاره نمود که بی تردید می‌تواند انگیزه ما از گزینه را به شما اعلام نماید . در‌صورتی‌که شما در زمینه طراحی سایت فعالیت دارید , میتوانید دامنه  webdesign. com را انتخاب نمایید .
با این مثال یقینا منظور مارا متوجه شده اید و قابل ذکر است که موتورهای جستجو گوگل شما‌را با انتخاب این اسم دامنه و همینطور مطالب مرتبطی که در وبسایت خود پابلیش میکنید , تحت عنوان یک منبع دراین مورد خواهد شناخت و مشتری شما احساس بهتری نسبت به وب سایتی که وارد آن شده‌است پیدا خواهد کرد .

4 – ناحیه جغرافیایی در انتخاب اسم دامنه – انتخاب نام دامنه مناسب

انتخاب نام دامنه مناسب : در حالتی که تجارت شما وابسته به یک کشور است . برای این که بتوانید میان برندهای دیگر محبوبیت بیشتری کسب نمایید , میتوانید پسوند دامنه را مطابق با حیطه جغرافیاییخود تعیین فرمائید که‌این می‌تواند در بهینه سازی سایت شما موءثر واقع شود . مثلا چنانچه شما در درون کشور‌ایران webdesign. ir بهترین دامنه انتخابی شما خواهد بود .

شاید این مقاله هم بدردت بخوره

انتخاب نام مناسب برای سایت

5 – استفاده از اعداد و ارقام و حروف اضافه در اسم دامنه

برای متوجه شدن این موضوع ما می‌خواهیم شما خودتان را تحت عنوان یک یوزر قرار دهید که پس از شنیدن اسم سایت شما که در آن عدد بکار رفته است , میخواهد آنرا در موتور جستجو گوگل جستجو کند! مسلما امکان بروز بعضی مشکلات وجود خواهد داشت . مثلا در شرایطی‌که در اسم دامنه از عدد 5 استفاده کرده باشید , برای کاربر سوال خواهد شد که 5 یا Five را جتسجو نماید و این میتواند باعث عدم جذابیت پایه وبسایت شما برای او باشد .

همینطور پیشنهاد میشود از نقطه یا خط تیره ( – ( در اسم دامنه استفاده نکنید به این دلیل که می‌تواند همانند بالا برای استفاده کننده مشکل ساز شود و سئوی سایت شما کمی آسیب ببیند . به این ترتیب تا حد امکان این نکته را مد نظر خود قرار دهید .

6 – به یادماندنی باشید!

تا امروز میلیون ها اسم دامنه در زمینه های متفاوتی ثبت گردیده اند که طبیعتا دامین هایی که اسم جالب , کوتاه , مفهومی و متناسب با محتوای داخل آن بکار رفته است , ماندگار تر خواهند بود و سعی نمایید اسم سایت خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید تا با گذشت زمان بین بقیه یوزرها شناخته شود و این گونه شما تبدیل به یک شخص به یادماندنی خواهید شد .

7 – تحقیق نمایید

پس از انتخاب اسم دامنه , از خرید آن دست نگه دارید! شما ابتدا باید در مورد آن تحقیق کنید! البته این تحقیق به چه منظور است؟ برای جواب به این سوال می شود به این نکته اشاره نمود که احتمالا فردی یا شرکت ای قبل از شما دامنه مدنظر شمارا با نگارشی دیگر خریداری کرده‌باشد و ادعای مالکیت آنرا به راحتی داشته باشد . از این رو خرید دامنه شبیه با دامنه قدیمی ثبت شده غیرقانونی است و ممکن است بسته شود و زحمات شما بی جواب بماند .

8 – پسوند مناسب دامنه

پسوند اسم دامنه شما قادر است علتی موءثر بر زمینه فعالیت شما برای استفاده کننده باشد که مطلقا بایستی آنرا رعایت فرمائید . پسوندها متناسب با زمینه های گوناگون تعریف گردیده اند که یقینا در شناخته شدن شما موءثر خواهد بود . به عنوان مثال در شرایطی که شما یک شرکت می‌باشید , باید از پسوند co . به کار گیری نمایید .

9 – برند خود را بسازید و مراقب آن باشید!

برای مراقبت از برند خود میتوانید دامنه های متفاوت را چه بسا با اشتباه های تایپی که ممکن است استفاده کننده دچار آن شود را خریداری نمائید . این اقدام شما بسیار هوشمندانه خواهد بود به دلیل آنکه رقبا قادر به دخل و تصرف برند شما نخواهند بود و با تایپ غلط می‌توانند به سایت شما وارد شوند .

10 – در خرید اسم دامنه سریع اقدام نمایید

روزانه تعداد دامنه های بسیار متعددی با پسوندهای گوناگون بوسیله یوزرها متفاوت خریداری می گردند که‌این تبدیل به یک معضل بزرگ در این زمینه باشد . به همین جهت توصیه میشود بعداز انتخاب اسم دامنه مناسب آنرا بلافاصله انتخاب و خریداری فرمائید .

نظر یا سوال داری ؟ می تونی از اینجا بفرستی !
کلیه حقوق مربوط به استایل ساز می باشد و کپی مجاز نمی باشد